KURUM PROFİLİ

1992 yılında, ARC Mühendislik olarak başlayan tasarım ve imalat yolculuğumuz, 2010 yılında farklı bir yapıda devam ederek, 2017 yılında Libramech adı altında toplanmış ve daha da güçlenerek yoluna devam etmektedir.

Hayaller, tasarımın olmazsa olmazı olarak, güncemizin her anını kaplarken, kurşun kalem ve beyaz bir kağıt, tüm ileri seviye donanım ve yazılım imkanlarımıza rağmen, elimizin altında olmuştur ve olacaktır.

Özel makina, aparat ve hat tasarımı dendiğinde, akla gelen bir soru olur genelde:

Ne makinası veya ne aparatı?

Bizim için önemli olan, buradaki “Ne” sorusu değildir. Biz, “Nasıl” sorusunun cevabına odaklanırız. Dolayısıyla, sektörel bir bağımlılık duymadan, bize aktarılan ihtiyacı çözecek tasarımın peşine düşeriz.

Bu konuda yapılan ilk iş, prosesin özelliklerini araştırmak ve öğrenmektir. Bunun yanısıra, yıllardır çok çeşitli uygulamalar içerisinde olduğumuz için de, birçok iş kolunun özellikleri ve incelikleri dağarcığımızda birikmiş durumdadır.

İşimizi zor kılan ilk husus, olmayanı hayal etmek, projelendirmek ve gerçekleştirmektir.

Fakat en önemli husus, bir prototip dizayn ve imal etme rahatlığımızın, lüksümüzün olmayışıdır. Bizim projelerimiz, ilk seferde çalışmak, seri üretim yapmak, istenen tüm fonksiyonları, eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Bu yük ve stres altında başlayan çalışmalarımız, proses, ürün, malzeme bilgimiz ve geçmiş tecrübelerimizle, taşınabilir hale gelir, hatasızlığa yaklaşır.

Projelerimizde, tüm mühendislik temel kaideleri,optimum teknoloji-maliyet dengesi, işletilebilirlik, işgüvenliği, konuları, ödün verilmeden gözetilmektedir ve gözetilecektir.

MİSYONUMUZ

Başarılı projelerle, üreten yatırımları gerçekleştirmek, dolayısıyla yeni yatırımlara cesareti arttırarak, ülke sanayisinin gelişimine katkıda bulunmak ve bu konudaki yurtdışı alımları azaltmaktır.

KURUM YAPISI

Libramech, benzer kuruluşlarda genelde göz ardı edilen veya önemsenmeyen iki departmana öncelik vererek, olması gereken farklılığı yaratmaktadır. Bu departmanlar; “Tasarım-Proje” ve “Satış Sonrası Hizmetler” ’dir.

Tüm detayların düşünülerek yapılan bir tasarım, işin başarısının yegane anahtarıdır. Bu nedenle, güçlü ve sürekli kendini geliştiren bir tasarım ekibine önem veriyoruz.

Verdiği siparişi teslim alan bir müşterinin tek isteği, ihtiyacı olduğunda, desteğin yakınında ve sıcak olmasıdır. Gerek yazılım ve gerekse mekanik kadromuzla, bu memnuniyeti sağlamak,bizim ihmal edemeyeceğimiz görevimizdir. Libramech merkezine uzak noktalarda, hızlı hizmet verebilmek amacıyla, bölgesel çözüm ortaklarıyla işbirliği yaparak, satış sonrası hizmetleri, kesintisiz sürdürmekteyiz.

 

TASARIM-PROJE SÜRECİ

Tasarım sürecimiz, müşterimizle yaptığımız ilk iş görüşmesi ve teklif talebiyle başlamaktadır. Özel projelerde teklif çalışması, aynı zamanda ön tasarım çalışması demektir. El eskizleri, bazı üç boyutlu modellemeler, çevrim zamanı analizleri, yerinde yapılabilecek deneyler ve detay fiyatlandırma listesinin hazırlanması, bu süreçte gerçekleşir.

Siparişin gerçekleşmesi halinde, asıl projelendirme çalışması başlar. Öncelikle kritik noktalar masaya yatırılarak, çözümler üretilir. Kullanılacak standart malzemeler, projemizi destekleyebilecek kalitede olmalıdır. Bizim için proje, üç boyutlu modellenmiş olarak, bilgisayar ekranında bitmelidir. Temiz ve sorunsuz bir imalat süreci için, tek şarttır.

Özellikle talaşlı imalat ve pano imalatı, işbirliği yaptığımız ortaklarımızla gerçekleştirilmektedir. Kaliteye bağlılığımızı bilen ortaklarımız, aynı hassasiyeti, göstermektedirler.

Projenin mekanik ve elektrik montajı, konusunda tecrübeli personel tarafından, projeye uygun olarak yapılmaktadır. Yazılım hizmeti gerçekleşen projenin, deneme çalışmalarına başlanır.

Tüm denemeler yapıldıktan sonra, talep sahibinin ön kabulüne sunulan proje, yerinde devreye alınarak teslim edilir. Kullanıcı personelin eğitimine, azami zaman ayrılarak, yeni sistemlere karşı duyulan endişe giderilmekte, kullanıcıların kendine güveni sağlanmaktadır.